Hemostatyczne opatrunki donosowe

Hemostatyczne opatrunki donosowe

Z przyjemnością informujemy, że firma EUMed wprowadziła na polski rynek  nowe rodzaje opatrunków donosowych do stosowania w leczeniu pooperacyjnym nosa i zatok.

Opatrunki PosiSep™ i PosiSep X™ produkowane przez firmę Hemostasis LLC to rozpuszczalne i wchłanialne donosowe opatrunki hemostatyczny na bazie karboksymetylowanego chitozanu do stosowania w trakcie i po zabiegach (F)ESS i do użytku w gabinecie lekarskim. Opatrunki są dostępne w długościach 3,8 cm i 5 cm. Można je przycinać do dowolnego kształtu i rozmiaru, zgodnie z potrzebami chirurga.

Oferujemy dwa rodzaje opatrunków PosiSep:

PosiSep rozszerza się po uwodnieniu (roztwór soli), a następnie w ciągu 3-4 godzin zamienia się w żel i szybko rozpuszcza się w ciągu 72 godzin. Jest to doskonała opcja do krótkich zabiegów oraz w przypadku niewielkiego  krwawienia (np. po balonikowaniu zatok i zabiegach MIST (Minimally Invasive Sinus Technique - minimalnie inwazyjna technika leczenia zatok)                                                                                                                                   

PosiSep X rozszerza się po nawodnieniu (roztwór soli) zapewniając doskonałą kompresję i separację przez 36 godzin. To aktywny środek hemostatyczny, który całkowicie rozpuszcza się w ciągu 7 dni. Może być stosowany po każdym endoskopowym zabiegu chirurgicznym w zatokach. Opatrunki PosiSep są biologicznie obojętne i tworzą wilgotne środowisko, które przyspiesza gojenie się ran. Aby pomóc w rozpuszczeniu opatrunku, zaleca się codzienne płukanie nosa roztworem soli fizjologicznej przez co najmniej 10 dni po zabiegu. Wszelkie pozostałości PosiSep można łatwo odessać z nosa w dowolnym momencie.

Proszek hemostatyczny NexStat® do stosowania miejscowego to całkowicie naturalny, roślinny polisacharyd w łatwym w użyciu aplikatorze, który idealnie nadaje się do leczenia krwawienia po zabiegach endoskopowych zatok.

Proszek hemostatyczny NexStat ®  może być także stosowany przez personel medyczny jako opatrunek medyczny do doraźnego leczenia innych umiarkowanie i silnie krwawiących ran, takich jak rany po operacji, rany w miejscach pobrania organów od dawców, rany po zabiegach dermatologicznych, rany cięte i szarpane oraz do leczenia  umiarkowanego krwawienia i zewnętrznych ran  po operacjach chirurgicznych uszu, nosa, gardła oraz krwawień z nosa.

Sposób działania

Ustąpienie krwawienia następuje poprzez szybkie odwodnienie i związane z tym zgęstnienie krwi w kontakcie z proszkiem NexStat. Miejscowy wzrost stężenia czynników krzepnięcia wzmacnia endogenne mechanizmy krzepnięcia.

Zalety i Korzyści

  • Łatwy w użyciu aplikator umożliwia precyzyjną aplikację w trudno dostępnych ranach chirurgicznych
  • Biokompatybilność – wykonany w 100% z polisacharydów pochodzenia roślinnego
  • Wszechstronność – wiele elastycznych końcówek do każdego zastosowania
  • Nie wymaga mieszania ani dodatkowego czasu na przygotowanie
  • Nie wymaga specjalnego przechowywania ani chłodzenia

Czytaj więcej:

Galeria

https://eumed.pl/img/artykuly/2/2022_03/5xqxnerq.png

https://eumed.pl/img/artykuly/2/2022_03/xnexstat-3g-applicator-300x263.jpg.pagespeed.ic.r-fnnJpSRX.webp